Witamina C niezbędna w walce z impotencją

               Tyle się mówi o roli właściwej diety w zapobieganiu oraz walce z problemami ze wzwodem, że mężczyźni naprawę powinni wziąć słowa te do serca.

Viagra nie rozwiązuje problemów, a jest jedynie doraźną pomocą. Impotencja może być związana z niewłaściwym stylem życia bądź też chorobami, których skutki uboczne widoczne są właśnie w takiej formie.

W tym miejscu należy zaznaczyć jak ważną rolę odgrywa witamina C. Jej niedobory odpowiadają nawet za pojawienie się niepłodności u mężczyzn znajdujących się w kwiecie wieku, co jest ściśle związane z uszkadzaniem DNA. Oprócz tego braki witaminy C odpowiadają za nasilenie się problemów na tle impotencji , a nawet mogą odpowiadać za jej rozpoczęcie.

Nie trzeba od razu udawać się do apteki po suplement diety z witaminą C, ale można skorzystać z naturalnych składników (warzyw oraz owoców), które posiadają duże dawki tej witaminy i jest ona oczywiście lepiej przyswajana oraz wchłaniana właśnie w takiej postaci. Mówiąc o warzywach i owocach bogatych w witaminę C, wprost nie można nie wspomnieć o natce pietruszki, gdzie w 100 gramach produktu znajdziemy aż 269 mg witaminy!

Na drugim miejscu uplasowała się papryka (125-200 mg), a następnie brukselka (65-145 mg) oraz kalarepa (70-100 mg). W dalszej kolejności na liście bardzo zdrowych i bogatych w witaminę C produktów znajdziemy: brokuły, kapustę, kalafior, szpinak, cykorię, fasolę szparagową, rzodkiewkę, sałatę, pomidory, marchew, buraki, młode ziemniaki.

Owoce, które zawierają ogromne ilości witaminy to owoce dzikiej róży (250-800 mg), czarne porzeczki (150-300 mg), truskawki (46-90 mg) i dalej mamy już kiwi, grejpfruty, cytryny, pomarańcze, czerwone porzeczki, agrest, maliny, jabłka, gruszki, śliwki oraz banany. Jak widać są to produkty, które z reguły występują w diecie przeciętnego mężczyzny ajanta, warto jednak skupić się na ilościach, a także formie w jakiej zostają one spożywane.

Owoce oczywiście na surowo, ale warto pamiętać, że długie gotowanie warzyw zabija zawarte w nich witaminy oraz minerały, dlatego poleca się jedynie lekkie gotowanie ich na parze, aby wciąż były cennym źródłem witamin oraz minerałów.